کلینزمن: جام جهانی ای مملو از شگفتی


ستاره سابق تیم ملی آلمان اعلام کرده که در جام جهانی پیش رو شاهد سورپرایزهای فراوانی خواهیم بود.سایت گل - یورگن کلینزمن در جام جهانی سال 2006 مربی تیم ملی آلمان بود و توانست این تیم را تا دیدار نیمه نهایی برساند. اکنون و در حالی که رقابتهای جام جهانی تا چند ماه دیگر آغاز خواهد شد، سرمربی سابق بایرن انتظار جام جهانی فوق العاده ای ، مملو از شگفتی را دارد.

کلینزمن در گفت و گو با فیفا اعلام کرد:« من انتظار جام جهانی ای مملو از شگفتی را دارم. نباید این جام جهانی را با جام جهانی های پیشین مقایسه کرد؛ چرا که حتی از نظر لفظی نیز قابل مقایسه نیست. این اولین باری است که چنین رقابتی در خاک آفریقا برگزار می شود و می بایست منتظر رقابتی پر هیجان باشیم.»
کلینزمن ادامه داد:« هر یک از گروه ها از سه تیم قدرتمند و یک تیم متوسط تشکیل شده است و گروه هایی هستند که به نظر من هر چهار تیم حاضر در آن،در یک حد و اندازه هستند.پیش بینی این رقابتها حتی در این زمان، کار بسیار سختی است، چرا که تک تک تیمها در شرایط بسیار خاصی به میدان خواهند رفت: بازی در ارتفاع، در فصل زمستان آفریقای جنوبی و شرایطی این چنینی برای اکثر تیمها خاص خواهد بود. پس شاهد رقابتی پر از سورپرایز خواهیم بود.کمتر می توانیم جام جهانی ای را بیابیم که این تعداد تیم با پتانسیل و مدعی قهرمانی در آن حاضر باشند. دست کم 8 تیم در این رقابتها حاضرند که توانایی و ظرفیت قهرمانی را دارند و البته نباید فراموش کرد که هنوز شش ماه دیگر تا آغاز این رقابتها باقی است.چراکه در طول این مدت زمانی اتفاقات فراوانی می تواند رخ دهد.»

بازیکن سابق تاتنهام در پایان صحبتهایش گفت:« هشت تیم سید اول مدعی اصلی قهرمانی هستند ولی باید برای برخی تیمهای دیگر نیز شانس قهرمانی قائل بود. من بیشتر به فرانسه و پرتغال می اندیشم و پس از آن تیمهای دیگری از جمله ساحل عاج یا شیلی قرار دارند که در رقابتهای مرحله مقدماتی بسیار قدرتمندانه ظاهر شدند.»

/ 0 نظر / 6 بازدید