آرسنال 5- پورتو 0

در حالی که دیدار رفت دو تیم پورتو و آرسنال از مرحله یک هشتم پایانی لیگ قهرمانان اروپا با برتری تیم پرتغالی به پایان رسیده بود و کاپیتان توپچی ها به دلیل مصدومیت شانس همراهی تیمش در دیدار برگشت را نداشت، شاید کمتر کسی فکرش را می کرد تا آرسنال با پیروزی مقتدرانه ، آن هم با پنج گل از سد پورتو عبور کند

شاگردان ونگر با هت تریک بندتنر و با نمایشی تماشایی توانستند مقابل میهمان خود پورتو به پیروزی برسند و اولین تیم صعود کننده به مرحله یک چهارم پایانی لیگ قهرمانان اروپا لقب بگیرند.

آرسنال بازی را سراسر تهاجمی آغاز کرد و در دقیقه 9 توسط نیکلاس بندتنر به اولین گلش رسید.

این ستاره در دقیقه 25 دومین گل تیمش را به ثمر رساند. . پاس این گل را فوسیله، بازیکن تیم پرتغالی در اختیار آرشاوین قرار داد و این ستاره روسی، گل دوم تیمش را برای بندتنر ساخته و پرداخته کرد تا نیمه اول با برتری 0-2 تیم میزبان به پایان برسد.

با آغاز نیمه دوم این دیدار، این سمیر نصری بود که توانست با بهره گیری از توانایی های فردی و با عبور از سد مدافعان متعدد پورتوی میهمان سومین گل آرسنال را که گلی تماشایی نیز بود را به ثمر رساند.

البته این پایان کار برای تیم پرتغالی نبود، چرا که بار دیگر آرشاوین با درخشش در این دیدار توانست گل دیگری را برای تیم ونگر ساخته و پرداخته کند. این بار آرشاوین توپ را ربود و ابوئه با شوتی تماشایی التون را از پای درآورده و گل چهارم آرسنال را به ثمر رساند تاشاگردان ونگر بااقتدار تمام از حریف خود پیش بیفتند و در نهایت دردقیقه 89 بود که فوسیله، کلکسیون اشتباهاتش در این دیدار را کامل کرد و با انجام خطا برروی ابوئه در محوطه جریمه، علاوه بر دریافت یک کارت زرد، ضربه پنالتی ای را به ونگر و تیمش هدیه داد.

بندتنر پشت این توپ قرار گرفت و با مبدل ساختن این توپ به گل، توانست علاوه بر ثبت هت تریک به نام خود، در پیروزی پر گل تیمش مقابل پورتو وصعود به مرحله یک چهارم پایانی لیگ قهرمانان اروپا، نقش موثری داشته باشد.

/ 0 نظر / 6 بازدید