« من خیلی دعا می کنم. یک کاتولیک هستم ، به خدا اعتقاد دارم و همیشه سعی می کنم انسان خوبی باشم، به ترتیبی که هرگاه که فرصتی برایم فراهم بیاید، به کمک نیازمندان می شتابم.»

این یکی از جملات خلاصه ای است که مورینیو در وصف شخصیت خود به کار برده و به نظر می رسد که این مربی پرتغالی اعتقاد دینی قوی و عمیقی دارد.

ماتیلد، همسر مورینیو، یکی از ستونهای مهم زندگی اوست.

 

● مردی با ایمان

مورینیو مرد عمل است و تنها مرد شعار نیست. او این را در رابطه اش با خدا ثابت کرده است. در سال ۲۰۰۵ مورینیو به اورشلیم رفت تا در اقدامی صلح دوستانه به تیمهای کودکان فلسطینی و اسرائیلی فوتبال بیاموزد.

به علاوه چند هفته پیش مورینیو همراه با افراد کادر فنی و مدیران باشگاه اینتر به واتیکان رفت. در این سفر مورینیو حدود ۳۰ صلیب خریداری کرد و آنها را به شاگردانش و کارمندان باشگاه هدیه داد تا در آستانه دیدارهای پایانی فصل، نیرو و قوت بگیرند.

این تنها باری نیست که مورینیو اعتقادات مذهبی اش را در زمین چمن نشان داده. در اوایل دوران حضور آقای خاص در میان و در پایان دیداری دو تیم رجینا و اینتر، مورینیو صلیبی را که همسرش برایش خریداری کرده و آقای خاص در طول ۴ سال آن را حفظ می کرد را به یک معلول هدیه کرد.

در آن زمان خیلی ها زبان به انتقاد از مورینیو گشودند ولی پس از آنکه مورینیو توضیح داد که چه اتفاقی رخ داده که او این هدیه را به آن معلول اهدا کرده، سیل انتقادات خاموش شد

 

● همسر مورینیو، کلید موفقیتهای او

در اینجاست که نقش ماتیلد، همسر مورینیو روشن می شود. راهنمای حقیقی مورینیو که از ابتدای دهه ۱۹۸۰ و در پی آشنایی شان در ستوبال او را یاری می کند. خانواده ماتیلد تامی برای استراحت و دوری از هیاهوی شهر لیسبون،تعطیلات آخر هفته شان در ستوبال سپری می کردند و در همین جا بود که ماتیلد با مورینیو آشنا شد.

ماتیلد پس از آن به بزرگترین دانشگاه کاتولیک لیسبون وارد شد و در کنار تحصیلاتش در سال ۱۹۸۹، با ژوزه مورینیو ازدواج کرد و به او در محقق کردن رویای مربی گری اش کمک نمود. در آن زمان مورینیو هنوز استاد تربیت بدنی بود که تیمهای کودکان را هدایت می کرد.

آقای خاص در یکی از مصاحبه هایش گفت:« همسر من کسی است که در خانه دستور می دهد، او بهترین مربی دنیاست.» البته آقای خاص هرگز دوست ندارد که کسی در زندگی شخصی اش سرک بکشد. ماتیلد هم هرگز با رسانه های خبری یا خبرنگاران مطبوعات مصاحبه ای نکرده است و همیشه سعی کرده تا خود را از رسانه ها دور نگاه دارد ولی گاهی وقتها فرارکردن از دست خبرنگاران نشریات زرد انگلیسی برای او کار آسانی نبود و شاید این یکی از دلایلی بود که آقای خاص تصمیم به ترک بریتانی گرفت.

مورینیو دو فرزند دارد، ماتیلد و ژوزه!!! ژوزه کوچولو یک هوادار پرو پا قرص فوتبال است و پدرش برایش سمبلی بزرگ می باشد. مورینیو فراموش نکرد که پسرش را با خود به برنابئو بیاورد. او در وصف پسرش می گوید:« او یک پدیده به تمام معناست. چندین ماه پیش به من می گفت که در چمپیونزلیگ قهرمان می شویم. همیشه برای تماشای ما به سن سیرو می آید و حضور او همیشه به من نیروی مضاعفی می دهد. او یک پدیده است.»

/ 0 نظر / 20 بازدید