پیروزیهای پرگل بارسلونا ادامه دارند؛ مسی ؛ سه گل تا رکورد رونالدو

آبی آناری ها به مدت ۲۴ ساعت و پیش از بازی رئال مادرید بار دیگر فاصله خود را با رقیب اصلی به چهارامتیاز افزایش دادند. مسی با دو گلی که زد، فقط سه گل با رکورد گلزنی که به رونالدو تعلق داشته، فاصله دارد.

زیر باران سیل آسای نوکمپ و در درجه حرارت ۱۳ درجه که در این فصل سال غیرمتعارف به نظرمی رسید، بارسلونا، تنریف را هم در راه رسیدن به عنوان قهرمانی لالیگا در هم کوبید تا تیم گواردیولا بیست و نهمین پیروزی خود را در رقابتهای این فصل کسب کند و با ۹۳ امتیاز و چهارامتیاز برتری موقتی نسبت به رئال درصدرجدول قرار گیرد.

مسی اگر سه گل دیگر در رقابتهای این فصل به ثمر برساند، می تواند با رکوردی که رونالدو برزیلی در فصل ۱۹۹۷ با ۳۴ گل در این مسابقات ثبت کرده بود، برابری کند.

هنوز دو بازی دیگر تا انتهای فصل باقی مانده و مسی که تقریباً در همه دیدارهای قبلی بارسلونا در لیگ گلزنی کرده، برای رسیدن به این هدف، کار سختی پیش رو نخواهد داشت.

گواردیولا در بازی سه شنبه شب و پس از اینکه روزنامه های اسپانیایی گزارشهایی در مورد عدم رضایت او از بازی ایبراهیموویچ منتشر کردند، تصمیم گرفت همه را غافلگیر کند و مهاجم سوئدی را به عنوان بازیکن فیکس به زمین فرستاد. با این حال ایبرا بازهم نتوانست در این دیدار کاری برای تیمش انجام دهد و مسی و بویان چهره های شاخص تیم کاتالونیایی بودند.

زلاتان پس از تعویض شدن در نیمه دوم بازی اینتر و بارسلونا هم در نوکمپ تا حدی دلخور شده بود و در برابر تنریف پاس گل اول بارسا را به مسی داد تا افرادی که در روزهای اخیر در روزنامه ها در مورد کم کاری این زوج آمارهای گوناگونی منتشر کرده بودند، کمی در مورد نظرشان تجدید نظر کنند. اگرچه تنریف برای جبران گل مسی زمان زیادی لازم نداشت و بازی متعادل بین دو تیم که هر دو برای پیروزشدن دلایل خود را داشتند، شکل زیبایی پیدا کرد.

بارسلونا اگر بتواند در رقابتهای این فصل ۹۹ امتیاز جمع آوری کند رکورد جدیدی در لالیگا از خود برجا گذاشته است. تنریف که در جمع فانوس به دستهای جدول لالیگا قرار گرفته، برای نجات از خطر سقوط دست و پا می زند. این تیم در چهار بازی آخر خود، سه پیروزی هم دشت کرده بود. ولی برابری با بارسلونا در نوکمپ کار بازیکنان این تیم نبود بخصوص اینکه تعداد موقعیتهای خلق شده توسط بارسلونا دراین دیدار تمام نشدنی به نظر می رسیدند.

اولین حمله جدی این تیم با همکاری دنی آلوس و بویان همراه بود که قصد داشتند فرصت مناسبی برای مسی فراهم کنند ولی مهاجم آرژانتینی برابر دروازه به توپ نرسید. سه دقیقه بعد اما آلفارو بود که فرصت گلزنی داشت. پیکه ابتدا اشتباه کرد و توپ را دراختیار حریف قرار داد، ولی بعد خودش با متوقف کردن او فرصت گلزنی را از تنریف گرفت.

پس از گل مسی هم بارسلونا دو موقعیت دیگر قبل از دریافت گل حریف داشت. یک بار دیگر ضربه پای چپ مسی حاضران در نوکمپ را به هوای گل نیم خیز کرد و یک بار هم شوت مکسول با واکنش سنگربان حریف خنثی شد.

گل تنریف حاصل حواس پرتی پویول بود که رومن بهترین استفاده را از این لحظه برد و والدس را که از دروازه بیرون آمده بود، مغلوب کرد.

ایبرا هم برای اینکه به انتقادهای هفته گذشته پاسخ دهد، آخرین فرصت نیمه اول را مقابل دروازه تنریف جستجو کرد که بازهم بی نتیجه ماند.

در نیمه دوم که پدرو هم به ترکیب بارسا اضافه شد، مانورهای کاتالونیایی ها شکل منسجم تری پیدا کرد. سریال حملات بی امان بارسلونا برای رسیدن به گل در این نیمه هم تکرار شد و نتیجه هم سه گلی بود که به ترتیب و در بین دهها موقعیت گل دیگر وارد دروازه میهمان شد.

بارسلونا منتظر کوچکترین لغزش رئال نشسته تا جشن قهرمانی در لالیگا را زودتر از موعد مقرر برپا کند.

/ 0 نظر / 16 بازدید