"دونگا" بازیکنان تیم ملی برزیل را فرا خواند

تیم ملی فوتبال برزیل روز جمعه اولین جلسه تمرینات را با حضور بازیکنان دعوت شده در شهر کوریتیبا انجام داد.

قهرمان ۵ دوره این رقابت‌ها از مدعیان اصلی فتح این جام به شمار می‌روند و به عقیده بیشتر کارشناسان به همراه تیم اسپانیا از شانس زیادی برای قهرمانی در آفریقای جنوبی برخوردار هستند.

دونگا توانست تیمش را به راحتی راهی جام جهانی کند. زردپوشان آمریکای جنوبی در مرحله انتخابی رقابت‌های جام جهانی به عنوان اولین تیم قاره آمریکای جنوبی صعودشان را به جام جهانی قطعی کردند.

دونگا امیدوار است بتواند تیم ملی برزیل را به مقام قهرمانی برساند. در غیر این صورت سیل انتقادات پیرامون عدم دعوت از نام‌هایی چون رونالدینیو، روبینیو، آدریانو، نیمار و... روانه خواهد شد.

در تمرین جمعه، غیر از ژولیو سزار، مایکن و لوسیو که باید در دیدار پایانی لیگ قهرمانان به میدان بروند، تمام بازیکنان حاضر بودند.

روبینیو که در فهرست نهایی دونگا جایی ندارد درباره عدم دعوتش به تیم ملی گفت: به هر حال این تصمیم سرمربی است و باید به آن احترام گذاشت. دونگا زمانی هدایت تیم را در دست گرفت که تیم ملی برزیل وضعیت چندان جالبی نداشت. اما او به خوبی توانست تیم را متحول کند.

روبینیو در ادامه افزود: دونگا عملکرد قابل قبولی داشته و نتایج به دست آمده در مرحله انتخابی جام جهانی گواه این مدعاست. من تمام تلاشم را خواهم کرد تا در آینده دوباره جایگاهم را در تیم ملی پیدا کنم. به هر حال تنها ۲۳ بازیکن باید به آفریقای جنوبی بروند.

روبینیو درباره انتقادات به دونگا گفت: این مسایل همواره وجود دارد زیرا نمی‌توان لیستی اعلام کرد که همه راضی باشند. اما من فکر می‌کنم برزیل امسال تیم خوبی دارد و می‌تواند با ششمین قهرمانی خود را دست نیافتنی‌تر کند.

کاکا و لوییس فابیانو به دلیل آسیب‌دیدگی در جلسه تمرین روز جمعه حضور نداشتند. اما دونگا امیدوار است با پایان یافتن لیگ قهرمانان اروپا و برطرف شدن آسیب دیدگی‌های جزیی بازیکنانش، تیم کاملی را در اختیار داشته باشد.

جام جهانی آفریقای جنوبی ۱۱ ژوئن آغاز خواهد شد و تیم ملی برزیل با تیم‌های پرتغال ساحل عاج و کره شمالی «گروه مرگ» این رقابت‌ها را تشکیل داده‌اند.

/ 0 نظر / 17 بازدید