نگاهی به فینال لیگ قهرمانان اروپا: تاجگذاری آقای خاص

عجیب‌ترین صحنه مسابقه، زمانی بود که ژوزه مورینیو در یک قاب عجیب و غریب به تصویر کشیده شد. او مثل سلطان دست به کمر زده و سکوهای مملو از تماشاچی سانتیاگو برنابئو را ورانداز را می‌کرد. در این لحظه خاویر زانتی کاپیتان شایسته اینتر و یکی از بهترین‌های زمین خود را به او رساند و وی را در آغوش گرفت.حرف‌های کاپیتان در گوش مورینیو هر دو را منقلب کرد و مورینیوی مغرور با بغضی آشکار از زانتی جدا شد. شاید این آخرین هم آغوشی کشی این دو مرد بزرگ در این فصل از فوتبال اروپا بود. مورینیو با جدایی از اینتر پای به معبدی خواهد گذاشت که بی‌صبرانه مشتاق اوست، یک مربی همیشه برنده که امروز هم تیمش را برای برد به میدان فرستاد و مأموریتش را در ایتالیا تمام کرد.

 

● میلیتو ستاره بازی

میلیتو مهاجم آرژانتینی اینتر میلان هر دو گل بازی را در نمایشی فردی و تیمی به ثمر رساند. او در صحنه گل اول دمیکلیس را مغلوب کرد و با مکثی خارق‌العاده بوت را فریب داد و توپ را از بالای سر وی به تور دوخت. روی صحنه گل دوم هم حرکت گام به گام وی و دریبل ناگهانی فن بویتن، موقعیت گلزنی را برای او فراهم کرد و میلیتو مثل دو بازی سرنوشت‌ساز قبلی مقابل رم و سیه‌نا اینتر را به پیروزی رساند. او بهترین مهاجم اروپا در فصل گذشته بود که اگر در جام جهانی نیز بدرخشد، حتی شایسته عنوان مرد سال فوتبال اروپاست.

 

● روبن نتوانست

آرین روبن همچنان مهره اصلی بایرن در آخرین بازی فصل بود. اما او با وجود تلاش بسیارش و پس از آنکه مورینیو را مجبور به تعویض چیوو کرد، باز هم موفق به گشودن دروازه اینتر نشد. او یکبار تا آستانه گلزنی پیش رفت اما سزار با شیرجه‌ای کامل توپ را به کرنل فرستاد.

 

● مورینیو استاد پیروزی

همه کسانی که امیدوار به درخشش بایرن با تفکرات لوییس فان خال بودند، از تماشای نمایش تهاجمی بایرن به وجد آمدند. اما اینتر تیمی است که وقتی از حریف پیش می‌افتد به ندرت ممکن است گلی دریافت کند. آنها این خصیصه را در بازی‌هایی مثل بارسلونا و داربی میلان هم نشان داده‌اند. این‌بار هم اینتر با وجودی که توپ را در اختیار داشت، اجازه نداد این تیم به گل برسد. گرچه در این بین موقعیت‌های خوبی نیز برای تیم فانخال به دست آمد. اما درنهایت تقدیر بر برد مورینیو بود. مورینیو در پایان مسابقه لحظه‌ای در جشن بازیکنان شرکت کرد و با چهره‌ای غمگین به همراه بازیکن بایرن وارد تونل ورزشگاه شد.

 

● اولین قهرمانی بعد از ۴۵ سال

بسیاری از بازیکنان و هواداران اینتر در پایان مسابقه اشک ریختند. این پایان ۴۵ سال صبر برای فتح جامی بود که بالاخره به اینتر رسید. ماسیمو موراتی پدر خانواده اینتر در میان تشویق بازیکنان اولین نفری بود که از پله‌های ورزشگاه بالا رفت و مدال را به گردن آویخت،‌این در حالی بود که بازیکنان اینتر مثل ملیتیو(با پسرش لئوناردو)، تیاگو(با دخترش سوفیا) و لوسیو(با سه فرزندش) در این جشن حضور داشتند و بارها طعمه دوربین‌های تلویزیونی شدند.

 

● تشویق بایرن توسط اینتر

یک حرکت زیبا در پایان مسابقه مربوط به زمانی بود که بایرنی‌ها برای دریافت مدال از پله‌ها بالا می‌رفتند. در این لحظه بازیکنان اینتر تونلی تشکیل دادند و به تشویق حریف پرداختند. بایرن در این مسابقه ۶۷ درصد توپ را در دست داشت و نمایش زیباتری ارائه کرد، اما اینتر هوشمند و حسابگر و جام را به دست آورد. در بایرن شوآین اشتایگر، با ۸۷ پاس صحیح بهترین آمار را داشت.

/ 0 نظر / 16 بازدید