یونایتد برای خرید ویا دست به کار شد

مهاجم گلزن والنسیا در تیم ملی اسپانیا، برای باشگاه‌های بزرگ فوتبال، بازیکنی ناآشنا به شمار نمی‌آید، از همین رو جای شگفتی نیست که نام داوید ویا در دفترچه یادداشت سرآلکس فرگوسن دیده شود.

سرمربی اسکاتلندی شیاطین سرخ در نظر دارد تا ویا را به لیگ برتر جزیره ببرد.

شیاطین سرخ پس از ناکامی در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا بار دیگر به دنبال مهره‌ی مورد علاقه خود رفته‌اند و این بار قصد دارند مهاجم والنسیا را در تابستان پیش رو به لیگ برتر ببرند.

به نوشته روزنامه انگلیسی دیلی میل، ویا درخواست دستمزد هفتگی ۱۱۵ هزار یورویی دارد که به معنای حقوق سالانه ۱۲ میلیونی یورویی است. به این ترتیب ویا می‌تواند یکی از پردرآمدترین بازیکنان فوتبال شناخته شود.

با این حال منچستریونایتد با توجه به رقم تقریبی ۴۶ میلیون یورو که باشگاه والنسیا برای واگذاری مهاجمش طلب خواهد کرد، در نظر دارد با طرف اسپانیایی برای کاهش این رقم گفت‌وگو کند. شاید برگ برنده یونایتد‌ها در این میان، گرفتاری‌های مالی والنسیا باشد.

باشگاه اسپانیایی با ۶۹۰ میلیون یورو بدهی، از نظر اقتصادی روزگار نامساعدی را سپری می‌کند. فروش مهاجم ۲۰ گله در فصل جاری، شاید بتواند تا حدودی مشکلات باشگاه را حل کند.

علاوه بر رقمی که از فروش ویا عاید باشگاه والنسیا می‌شود، رفتن او به لیگ برتر به معنای صرفه‌جویی در پرداخت دستمزد او نیز به شمار می‌آید.

همین گرفتاری‌ها باعث شده است تا در کنار ویا، نام‌هایی چون داوید سیلوا و خوآن مانوئل ماتا هم در فهرست فروش والنسیا قرار داشته باشد.

علاقه‌مندی یونایتد می‌تواند بارسلونا و رئال مادرید را هم برای خرید ویا دست به کار کند چرا که دو باشگاه بزرگ اسپانیایی هم از جمله مشتریان مهاجم تیم ملی اسپانیا هستند.

ویا در سال ۲۰۰۵ و در ازای ۱۲ میلیون یورو، رئال ساراگوسا را به مقصد مستایا ترک کرد.

/ 0 نظر / 9 بازدید