پرونده فرهاد مجیدی در تیم ملی بسته شد

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: باید از زمان باقیمانده تا آغاز رقابتهای جام ملتهای آسیا بهترین استفاده را ببریم و تیم را برای ۹۰ دقیقه مبارزه آماده کنیم.

افشین قطبی در نشست عصر امروز دوشنبه خود که در سالن همایش های آکادمی فوتبال برگزار شد ضمن بیان مطلب فوق گفت: تیم ملی در ۶ بازی گذشته خود به ۶ پیروزی ارزشمند رسیده که ۵ برد آن خارج از خانه بوده است. ما در این بازی ها تنها ۲ گل دریافت کردیم که این نشان می دهد نتایج تیم ملی بی نظیر بوده است.

وی در ادامه با تشکر از رسانه ها که در ماه های اخیر فضای دوستانه ای را برای تیم ملی ایجاد کردند تا با نظم و انضباط و به دور از حاشیه ها برنامه هایش را اجرایی کند افزود: همدلی بوجود آمده بین کادر فنی و اجرایی تیم ملی باعث شکل گیری نتایج خوب برای فوتبال ایران بوده است و همه سختی ها را پشت سر گذاشته تا تیم ملی به اهدافش برسد.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان با اشاره به اینکه در سال اخیر توانسته است خیلی از چیزها را در تیم ملی تغییر دهد، افزود: ما در این مدت توانسته ایم تیم خوبی را بسازیم که در بیرون از خانه ضمن ارائه بازی های زیبا نتایج قابل قبولی را کسب کند. پیشرفت تیم ملی به تفکر بازیکنان هم باز می گردد آنها با دیدگاه حرفه ای در اردوها شرکت می کنند با قدرت در تمرینات حضور پیدا می کنند تا به ما برای تشکیل یک تیم خوب کمک کنند.

قطبی با بیان اینکه باید از تورنمنت های تدارکاتی مانند جام زر ماکارون برای موفقیت تیم ملی استفاده کنیم تاکید کرد: ما از زمان باقیمانده تا جام ملت ها باید به بهترین شکل استفاده کنیم و تیمی بسازیم که در ۹۰ دقیقه بازی با سازماندهی دقیق و کنترل بازی در مسابقات مهم پیروز شویم.

وی در بخش دیگری از گفتگوی خود به حضور تیم ملی در جام زر ماکارون اشاره کرد و گفت: این مسابقات آسان نیست و غرب آسیا نسبت به دوره های گذشته تیم های بیشتری را دعوت کرده و آنها موظف شدند بهترین تیم خود را به این مسابقات بیاورند همانطور که بحرین، عراق، اردن این مسابقات را بسیار جدی گرفته اند. تیم ایران هم تنها تیم غیر عربی این تورنمنت است و این تورنمنت می تواند برای آماده سازی بهتر تیم ملی به ما کمک کند.

وی افزود: ما پس از اردو و بازیهای تدارکاتی خوبی که در شرق آسیا داشتیم در این تورنمنت اجازه پیدا می کنیم که مقابل تیم های مطرح غرب آسیا هم که خصوصیات خاصی داشته و بازی کنترلی را به نمایش می گذارند هم به میدان برویم. هدف ما این است نتایج خوبی را در این مسابقات کسب کنیم.

قطبی با بیان اینکه این تیم هنوز نیاز به تقویت دارد، در مورد تورنمنت غرب آسیا اظهار داشت: برنامه ریزی این مسابقات اصلا منطقی نیست زیرا ۱۲ بازی این تورنمنت در یک ورزشگاه برگزار می شود. یا چمن این ورزشگاه بی نظیر است و یا اینکه ممکن است این تعداد بازی ها که فاصله زمانی آن اندک است باعث شود حتی اگر به فینال برسیم در زمین خاکی به مصاف حریف برویم.

وی خاطر نشان کرد: باید دیدگاه مسئولان غرب آسیا حرفه ای تر شود و شرایطی را فراهم کنند که به سود فوتبال بین المللی باشد تیم ها از نیمه نهایی به فینال تنها ۴۸ ساعت زمان برای ریکاوری دارند که این بسیار کم خواهد بود. مسئولانی که برنامه ریزی این مسابقات را انجام دادند باید بیشتر به فوتبال فکر کنند و برنامه طوری باشد که مربی و بازیکنان حاضر در این مسابقات دچار مشکل نشوند.

وی اضافه کرد: غرب آسیا یک تیم در جام جهانی نداشت و این به علت کیفیت فوتبال این منطقه نیست بلکه مدیریت و برنامه ریزی آنها باید بهتر شده تا بهترین تیم ها را بفرستند.

قطبی همچنین گفت: پیروزی های تیم ملی به تمام مردم ایران مدیران، مربیان باشگاه ها و هر کسی که در این فوتبال وجود دارد تعلق دارد و آنها در این موفقیت ها شریکند. من از همه کسانی که از تیم ملی حمایت می کنند تشکر کرده و افتخار می کنم مربی این تیم که متعلق به مردم ایران است هستم.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: پرونده فرهاد مجیدی در تیم ملی برای من بسته شده و از این پس با بازیکنانی که می خواهند برای تیم ملی کشورشان بازی کنند، خود را آماده حضور قدرتمند در جام ملتهای آسیا می کنیم.

افشین قطبی که عصر امروز در نشست خبری قبل از حضور در بازیهای غرب آسیا در محل هتل آکادمی فوتبال با رسانه های گروهی سخن می گفت، پس از اتمام بخش اول گفتگوی خود با خبرنگاران به سئوالات آنها پاسخ گفت.

خبرنگاری از قطبی دلایل غیبت او در نشست امروز کمیته فنی فدراسیون فوتبال را جویا شد و این سئوال را مطرح کرد که "آیا شما کار کمیته فنی را قبول دارید و حاضرید در جلسات این کمیته شرکت کنید؟" قطبی در پاسخ گفت: من علاقه زیادی به کمیته فنی دارم و احساس می کنم در این کمیته کارهای قشنگی برای ساختن تیم های ملی ایران انجام می شود. با توجه به در پیش بودن اردوی تیم ملی مشغله زیادی برای برنامه ریزی اردوی خوب برای ملی پوشان داشتم برای این که تیم را مهیای حضور در مسابقات غرب آسیا کنیم به همین خاطر علیرضا منصوریان را به نمایندگی از کادر فنی تیم ملی به جلسه امروز فرستادم.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان با اشاره به حضور این تیم در مسابقات غرب آسیا گفت: یکی از مشکلات تورنمنتی چون غرب آسیا قرار نگرفتن این تورنمنت در تقویم فیفاست به همین خاطر ما نمی توانیم از بازیکنان موثری چون نکونام و شجاعی در این پیکارها استفاده کنیم. علاوه بر این بازیکنان ملی پوش و تاثیر گذار ذوب آهن را نیز به علت حضور در این تیم در مسابقات غرب آسیا در اختیار نخواهیم داشت با این شرایط باید از نفراتی جایگزین استفاده کنیم که به ما فرصت می دهد تیمی بهتر بسازیم و در فصل جایگزین نیز مجالی برای بازی پیدا می کنند.

قطبی در ادامه مدعی شد آرامش در بین اعضای کادر فنی تیم ملی حاکم است و افزود: من دستیارانم و بازیکنان تیم ملی به این تیم ایمان داریم و روحیه رسیدن به پیروزی داریم ما به خوبی آموخته ایم که با کمترین امکانات بهترین نتایج را کسب کنیم.

وی با طرح این موضوع که تیم ملی در تمام مسابقات با تفکر پیروزی و قهرمانی بازی می کند و حتی در مصاف با بهترین تیم های دنیا نیز این تفکر تغییر نمی کند افزود: یادم می آید در اولین تمرین تیم ملی برای بازی با چین در این کشور زمانی که بازیکنان وارد زمین چمن شدند کیفیت پایین این زمین باعث تعجب آنها شد اما ما ناامید نشدیم و هم نگاه کردیم و قول دادیم که مقابل تیم بهترین بازی را انجام داده و بهترین نتیجه را کسب کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: تیم ما رسیدن به پیروزی را یاد گرفته و با تفکر مثبتی که در این تیم حاضر شده همیشه بدنبال پیروزی است.

خداحافظی فرهاد مجیدی از تیم ملی و دلایل کناره گیری او از حضور در جمع ملی پوشان سوژه پرسش یکی از خبرنگاران از افشین قطبی بود. قطبی در خصوص انصراف مجیدی از حضور در اردوی تیم ملی گفت: من احترام زیادی برای استقلال، هواداران این تیم و کاپیتان آن فرهاد مجیدی قائلم. به همین خاطر چیزهای زیادی که در قلبم وجود دارد را نمی توانم بگویم. به هر حال برای مجیدی و تیم استقلال آرزوی موفقیت و بهترین ها را می کنم اما از دید من پرونده مجیدی در تیم ملی بسته شده و در این ۴ ماه تلاش می کنیم تیمی قدرتمند را برای قهرمانی آسیا بسازیم.

وی برای متقاعد کردن خبرنگاری که از او در مورد دلایل خداحافظی مجیدی سئوال می کرد و آن را مرتبط با موضوع اختلاف او مربیان تیم ملی می دانست گفت: آن چیزی که به من ربط داشت را گفتم شما باید از مجیدی سئوال کنید که چرا از تیم ملی کناره گیری کرد برای من آرامش تیم ملی از همه چیز مهمتر است و از ۴ ماه پیش رو تمرکز خود را برای ساختن تیم ملی با بازیکنانی صرف می کنیم که می خواهند برای تیم ملی بازی کنند.

قطبی در ادامه دیدگاههای خود را حرفه ای بین المللی و خیلی ساده خواند و گفت: من اگر احساس کنم بازیکنی که می تواند به تیم ملی کمک کند حتما آن بازیکن را دعوت خواهم کرد در این بین برای تصمیم گیری مسائل فنی و اخلاقی را نیز در نظر می گیرم.

وی گفت: تا به امروز تصمیمات بسیار خوبی گرفته شده است من سعی می کنم با مشورت و کمک دیگر مربیان تصمیمات خوبی بردارم و انتخاب های خوبی داشته باشم.

قطبی در واکنش به خبرنگاری که مدعی شد اختلاف فنی بین دروازه بان اول و دوم تیم ملی بسیار زیاد است گفت: من اعتقاد دارم که فاصله زیادی بین گلرهای اول و دوم تیم ملی نیست نه بین گلرها ، دیگر بازیکنان نیز اختلاف فنی زیادی با هم ندارم و به خوبی در کنار یکدیگر رقابت می کنند.

موضوع حضور مهدی رحمتی در تیم امید ایران موضوع پرسش خبرنگار دیگر از قطبی بود که وی در پاسخ گفت: هر تصمیمی که پیروانی بگیرد من آن را می پذیرم او می خواهد تیمی برای قهرمانی در بازیهای آسیایی بسازد و همه ما باید کمک کنیم تا تیم امید به هدفش برسد و در چین قهرمان شود.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان با رد این موضوع که حضور بازیکنان تیم ملی در بازیهای آسیایی که شاید منجر به مصدومیت آنها شود گفت: هر بازیکنی هر زمان می تواند مصدوم شود شما هم می توانید یک روز صبح که از خواب بیدار شدید در پایین آمدن از تخت پایتان پیچ خورده و مصدوم شوید. تفکر ما این است که فوتبال ایران را باید به جایگاه اصلی خود برسانیم. در این شرایط نباید دیگر به مصدومیت و مسائلی از این دست توجه داشته باشیم و همه باید تیم های ملی در رده های سنی مختلف را کمک کنیم تا به موفقیت دست یابند.

قطبی در ادامه با بیان اینکه او مربی ای است که همواره برای پیروزی و قهرمانی تلاش می کند افزود: شرایط بازیهای دوستانه با مسابقات رسمی فرق دارد ما نباید با این دو پیروزی خود را گول بزنیم بلکه باید از دیدار های دوستانه به عنوان مجالی برای تقویت خود استفاده کنیم.

وی هدف تیم ملی در بازیهای غرب آسیا را کسب قهرمانی عنوان کرد و گفت: در عین حال نباید از هدف اصلی خود که همان ساختن تیم ملی است در مسابقات غافل شویم.

وی با ابراز تشکر از حمایت های فدراسیون فوتبال و سازمان تربیت بدنی گفت: خواست و هدف آقایان سعیدلو و کفاشیان این است که تیم ملی تقویت شود در این راه تمام گام ها و قدم ها به گونه ای برداشته شد که تیم ملی تقویت شود و امکاناتی در اختیار ما قرار گرفته تا به این اهداف دست یابیم.

قطبی که برای چندمین بار در نشست خبری امروز با این سئوال مواجه می شود که آیا قول قهرمانی در بازیهای آسیایی را می دهید گفت: من سرمربی پرسپولیس بودم و قول دادم تیم را قهرمان می کنم که در نهایت به هدف خود رسید از آن زمان به بعد همه مربیها بدبخت شدند و هر فصل باید قول قهرمانی بدهند آن هم در شرایطی که در فوتبال نمی شود موفقیت و قهرمانی را پیش بینی کرد آن زمانی که من در پرسپولیس قول قهرمانی دادم و زمان حضور در تیم ملی وعده دادم به جام جهانی می رویم احساس کردم تیمم نیاز به اعتماد به نفس دارد و به همین خاطر برای بالا بردن اعتماد به نفس بازیکنان چنین مسائلی را مطرح کردم. دوستان مطبوعاتی من توجه داشته باشند به این سئوال دیگر قدیمی شده و باید به فکر سوژه های جدید باشند.

وی گفت: در فوتبال همه بدنبال قهرمانی هستند و در این ورزش پیش بینی کار ساده ای نیست.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در پاسخ به این سئوال که آیا در قرارداد شما که باید قهرمان شوید و در صورت عدم قهرمانی آیا قرارداد شما تمدید نخواهد شد گفت: خواست من قهرمانی در جام ملت های آسیاست و لازم نیست در قراردادم چیزی نوشته شود انگیزه من موفقیت تیم ملی است و به آن چه بعد از جام ملت های آسیا اتفاق خواهد افتاد فکر نمی کنم.

وی با بیان اینکه کنار بسیاری از مربیان بین المللی کار کرده و با تعدادی زیادی از آنها ارتباط دارد گفت: من شرح وظایف مربیان بین المللی را می دانم. مربیان تیم های ملی در سال بیشتر از ۱۰ بازی بین المللی دارند. در زمانهایی که درگیر مسابقات بودند زمان خود را صرف کارهای دیگری می کند از جمله تماشای دیدارهای داخلی و خارجی و حریفان ، شناخت بازیکنان.و ...

وی گفت: قرارداد من خیلی ساده تنظیم شده اگر فضا و زمان باشد به خاطر حرفه و کارم و امور شخصی به مسافرت های خارجی و داخلی می روم.

قطبی همچنین تصریح کرد: اگر شما اجازه دهید من در ماه دو تا سه روز برای دیدار با خانواده ام از کشور خارج می شوم با این حال تاکید می کنم که مربی پروازی نیستم. من مربی ای هستم که گاهی اوقات بیش از ۲۰ ساعت برای تیمم وقت می گذارم.

/ 0 نظر / 39 بازدید