۲۵۰ میلیون دلار درآمد از دیدار بارسلونا ـ رئال!

به گزارش شبکه‌های مختلف تلویزیونی الجزیره اسپورت، دولت قطر با استفاده از موقعیت پربیننده دیدار مهم تیم‌های بارسلونا و رئال مادرید در لالیگای اسپانیا، به تبلیغات گسترده برای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ دست زد.

دولت قطر که در اولین مرحله تبلیغات خود برای کسب میزبانی جام جهانی سال ۲۰۲۲ میلادی ۳۵۰ میلیون دلار اختصاص داده است، با پرداخت مبالغ هنگفت و با استفاده از تجربیات فرانک دیبوئر هلندی، بازیکن سابق تیم بارسلونا اسپانیا، با توجه به مخاطب گسترده دیدار سنتی ال کلاسیکو تبلیغات مستمر دور زمین این دیدار را به خود اختصاص داد.

در حالی که منابع قطری از پرداخت مبلغ هزینه این تبلیغات که به طور گسترده در اطراف زمین چشم‌نوازی می‌کرد خودداری کردند اما منابع آگاه خبری در حوزه کشورهای خلیج فارس می‌گویند،‌ قطری‌ها با پرداخت بسیار کلان و کنار زدن بسیاری از شرکت‌های تبلیغاتی، در تبلیغات دور زمین ال کلاسیکو شرکت کردند.

در همین حال از شب گذشته تا امروز، کاربران اینترنتی کشورهای عربی با ابراز تاسف از پرداخت پول‌های هنگفت توسط کشور قطر برای کسب میزبانی جام جهانی، می‌گویند، در حالی که در مصر بحران اقتصادی باعث بیکاری‌های گسترده،‌ فقر و فحشا شده است،‌ در یمن مردم آواره و جنگ‌زده محتاج قرص نانی هستند و در غزه به دلیل محاصره شدید اقتصادی، سوء تغذیه ایجاد گشته و به دلیل نبود داروهای اولیه،‌ مرگ و میر کودکان افزایش یافته است و در سومالی و سودان قحطی مردم را از پای درآورده است،‌ پول‌های کشورهای مسلمان عرب به جیب دلال‌های اسپانیایی می‌رود.

گفته می‌شود، دیدار یک‌شنبه شب تیم‌های بارسلونا و رئال مادرید در چارچوب لالیگا در بخش تبلیغات و حق پخش تلویزیونی بیش از ۲۵۰ میلیون دلار نصیب منابع اسپانیایی و باشگاه رئال مادرید و بارسلونا کرده است.

از سوی دیگر برخی از اقلام تبلیغاتی، تبلیغات گسترده قطری‌ها برای کسب میزبانی جام جهانی در خلال این دیدار توزیع شد. تلویزیون الجزیره اسپورت بر روی کانال اصلی خود از قول فرستادگان ویژه خبری‌اش برای بازی سنتی ال کلاسیکو،‌ لحظه به لحظه گزارش تهیه و حتی کورنومتر معکوس آغاز بازی را نیز بر روی صفحه‌های تلویزیونی خود درج کرده بود.

سرمایه‌داران بخش مخابرات عربستان سعودی نیز از این فرصت استفاده کردند و با تبلیغات بزرگ‌ترین شرکت تلفن همراه خاورمیانه، در پر کردن جیب دلال‌های باشگاه رئال مادرید از همتای قطری خود عقب نماندند.

تلویزیون الجزیره اسپورت همچنین در پایان دیدار بارسلونا و رئال مادرید رقص و پایکوبی فوتبالیست‌های ایالت کاتالان اسپانیا را به نمایش گذاشته و ساعت‌ها بر روی سایت‌های اینترنتی خود تصاویر و اخبار حاشیه‌ای این دیدار را منعکس کرده و می‌کنند.

/ 1 نظر / 10 بازدید
سیدمحمد سیدحسینی

چقدر زیاد[ناراحت][لبخند][هیپنوتیزم][زودباش]